Hakkımda

Yalçın Parmaksız Kimdir?

Yalcin-Parmaksiz

Sakarya Üniversitesi’nden Elektrik – Elektronik Mühendisi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden MBA derecelerini aldı. Tetra A.Ş ve Otis’te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında çalıştıktan sonra Collezione’de CRM ve Pazar Araştırma Müdürlüğü yaptı.

A&B İletişim’de IBM Türk, Boeing ve SunExpress gibi firmalara İletişim Danışmanlığı hizmeti verdi. Global Access/Broadcast Grup’da İş Geliştirme Müdürü olarak online turizm alanında çalışmalarda bulundu. Turizm sektörüne özel B2B ve B2C Online Rezervasyon Sistemleri’nin tasarlanmasını sağladı. Siberalem.com, idefix.com, evlilikmerkezi.com, itiraf.com gibi sitelerin bağlı olduğu EBİ A.Ş’de E-Pazarlama Koordinatörü olarak SEO, Google AdWords, Analytics ve Data Mining konularında çalışmalarda bulundu. Şu anda Avrupa’nın en büyük internet gruplarından olan Fransız Webedia Grubu’nun Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini sürdürüyor.

Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Kemerburgaz Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Süleyman Şah Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi’nde online pazarlamanın farklı alanlarında birçok eğitim ve seminer veren Yalçın Parmaksız, ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Yüksek Lisans öğrencilerine 14 hafta boyunca E-Ticaret ve Dijital Pazarlama derslerinde dijital dünyada iş yapma biçimleri, stratejiler, pazarlama operasyonları ve güvenlik konularında ders veren Yalçın Parmaksız’ın makalelerine www.myparmaksiz.com adlı kişisel blogundan erişilebilir.

Sosyal Medya’da Yalçın Parmaksız:

 • Blog: myparmaksiz.com
 • Facebook: facebook.com/pazarlama
 • Twitter: twitter.com/myparmaksiz
 • Slideshare: slideshare.net/crmarketing
 • Linkedin: tr.linkedin.com/in/myparmaksiz
Videoları:
Dijital pazarlama alanında kariyer yapmak isteyenlere tavsiyelerim:

Türkiye’de online arkadaşlık ve sanal aşklar hakkındaki düşüncelerim:

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=20320683&server=vimeo.com&show_title=0&show_byline=0&show_portrait=0&color=00adef&fullscreen=1&autoplay=0&loop=0

Yalcin Parmaksiz – TRT Haber – 10’dan sonra program from Yalcin Parmaksiz on Vimeo.

Sosyal CRM hakkındaki düşüncelerim:

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=15917553&server=vimeo.com&show_title=0&show_byline=0&show_portrait=0&color=&fullscreen=1&autoplay=0&loop=0

EBİ A.Ş. E-Pazarlama Koord. Yalçın Parmaksız, Sosyal CRM’i ve markalara getirilerini TechnoLogic’e anlattı (154) from Melih Bayram Dede on Vimeo.

SEO hakkında kısa ve özlü bir video:

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=18168695&server=vimeo.com&show_title=0&show_byline=0&show_portrait=0&color=&fullscreen=1&autoplay=0&loop=0

16 Aralık 2010 M.Yalçın Parmaksız – Beyazperde from Burak Buyukdemir on Vimeo.

SEO’nun temelleri:

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=25155102&server=vimeo.com&show_title=0&show_byline=0&show_portrait=0&color=&fullscreen=1&autoplay=0&loop=0

Sitenizi arama motorlarında çıkartmanın 4 yolu ? (Ücretsiz Uzaktan Eğitim) from Altuğ Bilgin Altıntaş on Vimeo.

 

Rock star olduğum zamanlardan 🙂

3 Comments

 1. Merhaba,

  Axa sigotada çalışıyorum ve burada hiç bilmediğim bir konu olan SEO hakkında araştırma yapmamı istemişlerdi. Ancak yaklaşık 1 aylık çalışma sonucunda ne kadar kapsamlı ve faydalı bir konu olduğunu anladım. Şimdi amacım kendimi SEO, Google Adwords ve Digital Marketing alanında geliştirmek.

  Sizin “sadece bu konularda yazan değil, yazdığını uygulayan SEO uzmanlarına rastlamak neredeyse çok zor” cümlenizi okuduktan sonra sizinle iletişim kurmaya karar verdim.

  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret öğrencisiyim. SEO ve Digital Marketing konusunda uzmanlaşmak ve alınında gerçekten bilgi saibi birisi olmak istiyorum.

  Güvenebileceğim gerçekten bana bu bilgileri sunabilecek kurumlar var mı, nerelerden hangi sertifikaları alabilirim, hangi sınavlara nasıl girebilirim?

  Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz beni çok sevinirim.

  Başarılarınız için sizi tebrik eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Eyüp Keçeli

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s