Kod Yazmayı Denediniz Mi?

Hayatınızda daha önce kod yazmayı denememiş ve bu işi mühendis ve programcıların sorumluluğunda görmüş olabilirsiniz. Ancak iyi bir dijital pazarlamacı olmak istiyorsanız kesinlikle kodların nasıl çalıştığını anlamanız gerekiyor.

Code.org projesi de herkesin kod yazabileceğini göstermek ve kod yazmanın önemini vurgulamak için kurulmuş bir insiyatif. Google, Linkedin ve Amazon‘un desteklediği instiyatifte dersler Bill Gates ve Marc Zuckerberg tarafından anlatılıyor. For, while, if gibi temel konseptlerin anlatılmasıyla başlayan eğitimin içeriği giderek derinleşiyor.

1999-2001 yıllarında 8051 mikro işlemci üzerinde motor devir hızı ölçümü, ledlerin farklı frekanslarda çalıştırılması gibi uygulamalarla ilgilendikten sonra, kodlamanın bana göre olmadığını düşünmüştüm.

SPSS üzerinde basit kodlarla veri madenciliği yaparken de çok keyif aldığım söylenemez. Ancak code.org’da örnekler Angry Birds ve Plants vs. Zombies üzerinden veriliyor. Dolayısıyla code.org’u denemenizde fayda var. Pişman olmazsınız 😉

 

 

Published by myparmaksiz

Lecturer in Marketing, Data Scientist, Digital Marketer, Story Teller, AMA PCM®

Leave a Reply

%d