Samsung Notebooklardan Uzak Durun

Samsung NefretSamsung Türkiye ve Beşiktaş’ta bulunan Samsung Türkiye Teknik Servisi olan Ekmen Servis‘le uzun süredir problem yaşıyordum. Eylül ayında firmamız için aldığımız NP530U3C model Ultrabook öncelikle mavi ekran hatası vermeye başladı. Sonra cihaz birden bire donma ve kitlenme sorunları yaşadı. Yaklaşık 5 defa Samsung’un yetkili Servisi Ekmen Teknik servise cihazı götürdük. Cihaz teknik servis elemanlarının önünde bile hatalar vermeye başladı. Ancak teknik servis elemanları ısrarla cihaza yapılan testlerin Samsung prosedürüne uygun olduğunu ve gözümüzün önünde hata yaşayan bilgisayarın aslında hatasız olduğunu savundular.

Samsung’un çağrı merkezi ise maalesef Samsung’un prosedür yoksunluğundan veya kendi iş bilmezliklerinden sorunumuza çözüm bulamadılar. Samsung Genel Merkezi’nden şu anda ismini unuttuğum bir hanım da telefonda yardımcı olacağını söylemesine rağmen, 1. telefondan sonra kendisinden haber alamadık.

Kaç aydır yaşadığımız iş kaybı mı dersiniz, teknik servise giderken yaşadığımız vakit kaybı mı dersiniz, teknik servisin hata veren cihaza bakıp “Hatalı değil” diye ısrar etmesi gibi durumlar mı dersiniz… Hepsini yaşadık.

Dolayısıyla gerek teknik servis yetersizliğinden, gerek çağrı merkezi yetkililerinin beceriksizliğinden, gerekse de genel merkezde bu işe bakan arkadaşların ve sosyal medya kanallarının vurdumduymazlığından dolayı  Samsung’dan nefret etmeye başladık.

Samsung Bilgisayarların ve Teknik Servis Hizmetiyle sorun yaşamak istemiyorsanız, siz siz olun Samsung’dan uzak durun. Benden söylemesi…

Gelecek haftada arızalı cihazımız için Samsung’u Tüketici Mahkemesi‘ne şikayet edeceğiz. Yine buradan gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğim…

 

Published by myparmaksiz

Lecturer in Marketing, Data Scientist, Digital Marketer, Story Teller, AMA PCM®

Leave a Reply

%d bloggers like this: