Beyazperde.com’un yeni versiyonu kullanıcılarıyla buluşuyor.

SinemaSinema Sitesi Beyazperde.com’un yeni versiyonu kullanıcılarıyla buluşuyor: Türkiye’nin en köklü sinema sitelerinden Beyazperde.com, yeni ara yüzünü kullanıma açtı. Mayıs 2010’dan bu yana Fransız Allociné grubuna bağlı olarak hizmetlerine devam eden Beyazperde.com’un yeni versiyonu, Türkiye’deki sinema izleyicisinin gelişen talebine göre yeniden yapılandırıldı. Sinema severlerin site üzerinden sosyalleşmesine olanak sağlayan Beyazperde.com’da vizyondaki filmlere ait seans bilgilerine ana sayfadan ve film sayfalarından kolayca ulaşılabiliyor. Beyazperde.com’da ayrıca vizyondaki filmlere ait online bilet satışı da yapılıyor.

Yenilenen Beyazperde.com’da HD kalitesinde ve 16/9 boyutlarında tam ekran izlenebilen video penceresi sayesinde, fragmanların dışında, filmle ilgili röportajlar ve çekim notları da kullanıcılarla buluşuyor. Sitedeki tüm videolar, başka site ve bloglara da kolayca eklenebiliyor. Özel dosyalar ve haberler bölümü sayesinde sinema dünyasından en güncel bilgilere erişilebiliyor. Amerika ve Türkiye’den en doğru Box Office listelerine yine ana sayfadan ulaşılabiliyor. Beyazperde.com, zenginleşen sinema bölümünün yanı sıra yerli ve yabancı yapımlardan oluşan oldukça geniş bir dizi arşivini de, güncellenen bütün özelliklerle birlikte bünyesine katıyor.
Facebook hesabı ile de üye olunabilen Beyazperde.com’da, kullanıcılar filmleri puanlayabiliyor, yorum yapabiliyor ve sosyal ağ profillerinde paylaşabiliyor. Ayrıca sevdikleri filmlere ait basın yorumlarına tek bir sayfadan ulaşılabiliyor. RSS özelliği sayesinde en son gelişmelerden anında haber alınabiliyor. Ayrıca fragmanlar ve videolar podcast üzerinden izlenebiliyor. Yeni Beyazperde.com’un sanatçı sayfaları sayesinde hayranı olunan oyuncuların yüksek çözünürlüklü fotoğraflarına, oynadıkları filmlere, hayran ve basın yorumlarına anında ulaşılabiliyor. Ayrıca filmde yer alan ışıkçı, ses teknisyeni, makyöz gibi görevlilerin de kendi sayfaları yer alıyor.
Beyazperde.com, yenilenen reklam formatları ile de sinema dünyası için önemli bir mecra olma özelliğini koruyor. Gelişmiş interaktif reklam formatları sayesinde filmde yer alan sahnelerin, site üzerinde değişik şekillerde yer alması sağlanabiliyor.

Allociné Hakkında:
Avrupa’nın en büyük sinema ve internet girişimlerinden olan Allociné”, 1993’ten bu yana Paris’teki genel merkezinden hizmet vermeye devam ediyor. 1997’de Avrupa’nın ilk sinema portalını kuran Allociné, Fransa’da allocine.fr, İngiltere’de screenrush.co.uk, Almanya’da filmstarts.de, İspanya’da sensacine.com, Kanada’da allocine.ca, Rusya’da kinoposik.ru ve Çin’de mtime.com siteleriyle tüm dünyada yayın yapıyor.

Beyazperde Hakkında:
1998 yılında yayın hayatına başlayan Beyazperde.com, vizyonda yer alan ve en çok beklenen filmlere dair her türlü bilgiye kolayca ulaşım sağlıyor. Filmlerin en güncel seans bilgilerine de yer veren Beyazperde.com’un tamamı, Mayıs 2010’da Fransız Allociné grubu tarafından satın alındı.

Beyazperde kullanıcı bilgileri:
IAB Türkiye’nin Mayıs 2011’de yaptığı İnternet Ölçümleme Araştırması’na göre Beyazperde kullanıcılarının:
– %23,48’i 25-30 yaş aralığında. Kullanıcıların %23,12’si ise 19-24 yaş aralığında.
– %58’ini erkekler, %42’sini de bayanlar oluşturuyor.
– %75’si internete evlerinden bağlanırken, %24’ü işyerinden bağlanıyor.
– %40’ı İstanbul’da ikamet ediyor.
– %36’sı üniversite mezunuyken, %23’ü lise üniversite mezunu.
– %38’ini öğrenciler ve %14’ünü özel sektör çalışanları oluşturuyor.
– Sitede ortalama 9 dakika (00:08:54) geçiriyor.

Published by myparmaksiz

Lecturer in Marketing, Data Scientist, Digital Marketer, Story Teller, AMA PCM®

Leave a Reply

%d bloggers like this: