Umudunu Kaybetme – Pursuit of Happiness'den Girişimcilere Dersler

Umudunu kaybetme
Umudunu Kaybetme - Pursuit of Happiness

Pursuit of Happiness veya Türkçe adıyla “Umudunu Kaybetme” Will Smith’in başrolünde olduğu 2005 yapımı bir film. Özellikle girişimciler, kendi işini kurmak isteyenler ve azimli borsacılar için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir yapım.

Filmin konusu şöyle: Chris Gardner maddi olarak ayakta kalmakta zorlanan ama buna rağmen son derece iyi niyetli ve çalışkan bir aile babasıdır. Karısı, artık içinde bulundukları duruma dayanamayıp evi terkedince oğlu Christopher ile yalnız kalırlar.

Bu durumun yarattığı hayalkırıklığını ve zorlukları henüz atlatmamışken oturdukları evden de ev sahibi tarafından çıkartılırlar. Oğlu ile birlikte sokakta kalmasına ve tuvaletlerden düşkünler evine kadar çeşitli mekanlarda barınmaya çalışmasına rağmen Chris, oğlunun sevgisi ile ayakta kalmaya ve var gücü ile çalışmaya devam eder.

Büyük bir sevgi ve mücadele öyküsünün anlatıldığı Umudunu Kaybetme, tamamen tükenmişlikten, en yükse nokatalara kadar çıkmanın istendiğinde ne kadar kolay olduğunu anlatması bakımından ilham verici.

Filmin fragmanını izlemedinizde fayda var: Umudunu Kaybetme hakkında daha fazla bilgi için Beyazperde.com‘a bakabilirsiniz.

 

Published by myparmaksiz

Lecturer in Marketing, Data Scientist, Digital Marketer, Story Teller, AMA PCM®

Leave a Reply

%d