Sabancı Üniversitesi'nde Online Pazarlama Semineri

Sabancı Üniversitesi’nde Online Pazarlama Semineri: Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Yrd. Doç. Dr Gürtal Ertek‘in davetlisi olarak Sabancı Üniversitesi’ndeydim.
“MS 451-Data Visualization and Analysis” dersinde “Endüstriden Davetli Konuşmacı” olarak e-ticaret sitelerinde veri madenciliği uygulamaları ve online pazarlama kampanyaları hakkında bir sunum yaptım.
Aşağıdaki başlıklarda yaptığım sunum tahmin ettiğimden keyifli geçti.

 – İnternet Reklamcılığında kritik başarı faktörleri ve analiz yöntemleri

 – Arama Motoru Optimizasyonu(SEO) ve başarı ölçümü
 – Sosyal CRM’de ölçüm yöntemleri ve veri görselleştirme 
Sabancı Üniversitesi’ndeki öğrenciler çok şanslı. Ders içeriğinde teorik bilgilerin dışında birçok faydalı pratik bilgiyi aynı anda alabiliyorlar. Öğrenciler, özellikle “Data Visualization and Analysis” dersinde gösterilen açık kaynak kodlu uygulamalar sayesinde birçok karmaşık veri madenciliği problemini dönem sonunda kolayca çözebiliyor hale gelecek. 
Ben de Edit Grid‘in Google Spreadsheets’den daha üstün özelliklere sahip bir uygulama olduğunu, IBM Many Eyes‘la interaktif grafiklerin nasıl hızla oluşturulabildiğini dersin tanıtım broşüründen öğrendim (IBM Many Eyes’la oluşturduğum IAB Türkiye 2010 Ağustos ayı Top List grafiklerine buradan ulaşabilirsiniz). Umarım Türkiye’deki diğer üniversiteler de güncel konulara ve yeni teknolojik gelişmelere aynı oranda yakınlaşır.

http://picasaweb.google.com/s/c/bin/slideshow.swf

Published by myparmaksiz

Lecturer in Marketing, Data Scientist, Digital Marketer, Story Teller, AMA PCM®

2 thoughts on “Sabancı Üniversitesi'nde Online Pazarlama Semineri

Leave a Reply

%d