SEO Eğitimi Bursa'da – 25 Eylül 2010 Cumartesi 10:00'da

SEO Egitimi Bursa’da:
Tegider’in (Teknik Elemanlar Gelişim ve İletişim Derneği) Bursa’daki eğitim binasında SEO ve Caffeine sonrası optimizasyon tekniklerinin anlatılacağı SEO eğitimi, 25 Eylül 2010 Cumartesi günü 10:00-17:00 arasında yapılacak. Pazarlama müdürleri, dijital pazarlamacılar, web sitesi sahipleri, pazarlama uzmanları, web masterlar, online iletişim uzmanları, PR’cılar ve yazılımcıları ilgilendiren bu eğitime başvurmak için öncelikle http://www.tegider.org.tr/?content=show&alan;_id=262&bolum;=kurslar adresindeki formun doldurulması gerekiyor. İstanbul’daki eğitimlere katılamayan ancak SEO ve Online Pazarlama konusunda kendisini geliştirmek, kariyerine bu alanda devam etmek isteyen kişileri hedefleyen eğitim sonucunda katılım sertifikası da verilecek

Bildiğimiz gibi Google’ın kendi orijinal SEO eğitim dokümanları, SEO forumları, Google çalışanlarının blogları ve birçok SEOcunun feedinden faydalı eğitim dokümanına ulaşmak söz konusu. Ancak Google May Day güncellemesi ve Caffeine algoritmasına tamamen geçişle birlikte eskiden işe yarayan birçok teknik ve mevcut eğitimler boşa çıkmaya başladı.

•Google’ın black hat seoculara karşı, daha kaliteli ve taze içeriği ön plana çıkartan “Google Real time Search”, “Google Instant” gibi yenilikleri henüz artık Google.com’da aktif.
•Google Analytics’in yeni izleme kodu ve Google Web Master Tools’daki “Search Queries” bölümlerinde 3-4 ay öncesine göre trafik artışları yaşandı.
•Google Yahoo ve Microsoft’la yaptığı anlaşma dahilinde uyduğu sitemap protokolüne kendi botlarına özel yeni kurallar ekledi.
•Subdomainler daha da önemli hale geldi.
•Microsoft bile ISS server üzerinde çalışan kendi SEO analiz aracını çıkarttı.

Özellikle “long tail”e oynayan
•E-ticaret siteleri,
•Farklı dillerde yayın yapan online rezervasyon sistemleri (turizm siteleri) ve
•Video paylaşımı yapılan sosyal ağlar bu yeniliklerden
etkilenecek.

Bursa’da yapılacak SEO Eğitimi sonrasında son dönemde Bing ve Google’a eklenen yeni özellikler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olunabilecek.

SEO’nun dışında Google Analytics fitleriyle SEO trafiğindeki artışın kaynakları, ciroya etkisi, Google Analytics ile hedef dönüşümlerinin anahtar kelimeler ve ROI’ye etkisi gibi konulara bu eğitimde değineceğiz.

SEO çalışmalarının Google AdWords Raporlarındaki arama sorgu raporlarındaki dönüşüm istatistiklerine göre değerlendirilmesi, back link kaynağı olarak hangi “dofollow” sosyal ağ sitelerinden trafik alınacağı gibi konular da yine bu eğitim de işlenecek.

Published by myparmaksiz

Lecturer in Marketing, Data Scientist, Digital Marketer, Story Teller, AMA PCM®

Leave a Reply

%d