SEO Eğitimi ve Matt Cuts

SEO Eğitimi ve Matt Cuts: Google Web Masters forumlarında SEO ve SEO Eğitimi yle ilgilenenler için birçok kaynak bulunuyor. Aslında temel bilgilerden en gelişmiş tekniklere kadar bütün optimizasyon uygulamalarını Google’ın kendi dokümanlarından öğrenebilirsiniz. Ancak nasıl sadece kitap okuyarak üniversite bitirilmiyorsa veya sadece üniversite bitirmek o konuda hemen uzmanlaşmayı sağlamıyorsa, SEO‘da da sadece Google’ın yayınladığı dokümanları okumak, bu yoğun rekabet ortamında tek başına yeterli değil.

En önemlisi Google’ın, Google.com.tr’den önce diğer ülkelerde uyguladığı farklı algoritmaları herkesten önce keşfedip, uygulamak. Bu konuda yardım alabileceğimiz kaynakların başında Google Web SPAM grubunun başında bulunan Matt Cuts’ın Youtube.com’da bulunan videoları geliyor. Ancak Matt’ın videolarında iyi SEOcuların 1-2 ıl önce bildiği konular genelde tekrar ediliyor. Yani sizin yeni öğrendiğinizi sandığınız bir konu zaten uzun zaman önce diğer SEOcular tarafından uygulanmış oluyor.

Peki ama SEO konusunda uzmanlaşmak için ne yapmak gerekiyor ?

Eğer paranız ve vaktiniz varsa kesinlikle bir SEO Eğitimi almanızı tavsiye ediyorum. SEO konusundaki temel bilgileri aldıktan sonra, çeşitli yabancı kaynaklı forumlar ve portallar yardımıyla daha gelişmiş teknikleri öğrenebilirsiniz.

İşe sıfırdan başlıyorsanız sakın olaki Türkçe forumlarda okuduğunuz teknikleri hemen uygulamaya kalkışmayın. Kötü çeviriler ve yanlış yönlendirmelerle başladığınız SEO Eğitim yolculuğu sitenizin black liste alınmasıyla son bulabilir..

Published by myparmaksiz

Lecturer in Marketing, Data Scientist, Digital Marketer, Story Teller, AMA PCM®

3 thoughts on “SEO Eğitimi ve Matt Cuts

  1. SEO'ya yeni başlayacaklar için biraz eskide olsa Google tarafından yayınlanan bir döküman var. Onu mutlaka okumalarını öneririm.İngilizcehttp://www.google.com/webmasters/docs/search-engine-optimization-starter-guide.pdfTürkçehttp://www.google.com/intl/tr/webmasters/docs/arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

  2. seomoz.org gibi sitelerdeki yazı ve araçları da tavsiye ederim. özellikle ücretli sunduğu araçlar, seo'ya ciddi katkı sağlıyor.

  3. Seo konusunda izlenilmesi gereken yolu açıklayıcı olarak anlatmışsınız. Bir profesyonele iş yaptırırken, yapılan işi değerlendirmek için de seo bilgisi gerekiyor. Bu yüzden eğitim şart.

Leave a Reply

%d