İnternet Üzerinde Kampanya Yönetimi Eğitimi | Online Pazarlama | SEO | Arama Motoru Optimizasyonu | Google AdWords | Google Analytics

Cumartesi günü Türk Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi’nin düzenlediği İnternet Pazarlama Semineri’nde “İnternet Üzerinde Kampanya Yönetimi” adlı bir sunum yaptım.

Ziyaretçi ve trafik kaynaklarının tanınmasından, ana sayfa ve varış sayfası optimizasyonuna, satınalma yollarının belirlenmesinden dönüşüm testlerinin yapılmasına kadar birçok farklı bölümde başarılı bir web sitesinin nasıl hayatını sürdürebileceğini alatmaya çalıştım. Google AdWords’de kampanya yönetimi, Google Web Site Optimizer ile çok değişkenli ve A/B testleri ile Google Analytics üzerinde kampanya izlemek için gerekli olan parametrelerden bahsettim.

Ayrıca RFM analizi ile en değerli müşterilerin seçiminden, asla bulaşılmaması gereken müşteri grubunun nasıl bulunabileceğini örnek bir müşteri kitlesi üzerinde test ettik.

Bank Asya ve firsatciyiz.com gibi firmalardan gelen ilgili bir dinleyici kitlesi vardı. Umarım dinleyenler için de faydalı olmuştur. Türk Bilişim Derneği ve derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ’ı düzenledikleri organizasyondan dolayı tebrik ederim.

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s