Zengin Baba, Yoksul Baba


Robert Kiyosaki bugünlerde internette en çok araştırdığım isimlerin başında. Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı. Kitapta yazılanlar çok çarpıcı.

Kiyosaki sürekli fırsatlara açık olmak ve planlı olmaktan bahsediyor. Bizlere okulda parayı nasıl yöneteceğimizin anlatılmadığını, ancak para için çalışan iyi bir elemanın nasıl olacağının anlatıldığını söylüyor. Araba, kıyafet ve bunun gibi şeylerin esasında pasif olduğunu, paramızı sürekli bize para kazandıracak olan aktiflerle tasarruf etmemiz gerektiğini şiddetle tavsiye ediyor. Kredi kartı ve diğer borçlarımızı mümkün olan en son günde ödememizi ve maaşımızı aldığımız zaman öncelikle kendimize para ayırmamız gerektiğini de ekliyor.

Kiyosaki özellikle emlak işinden para kazanmış. Geri kalan parasını da borsa ve tahviller ile değerlendirmiş. Şu anda Hawai’nin en zenginleri arasında. Donald Trumph’la birlikte yazdıkları kitapları ve TV showları var. Başlangıç olarak aşağıdaki videoyu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

1 Comment

  1. kitap hakkındaki düşüncelerim çok olumlu.. umarım bunu gerçekleştirebilirim..kitap işletme dersinde ödev olaraka verildi bize.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s