Zengin Baba, Yoksul Baba


Robert Kiyosaki bugünlerde internette en çok araştırdığım isimlerin başında. Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı. Kitapta yazılanlar çok çarpıcı.

Kiyosaki sürekli fırsatlara açık olmak ve planlı olmaktan bahsediyor. Bizlere okulda parayı nasıl yöneteceğimizin anlatılmadığını, ancak para için çalışan iyi bir elemanın nasıl olacağının anlatıldığını söylüyor. Araba, kıyafet ve bunun gibi şeylerin esasında pasif olduğunu, paramızı sürekli bize para kazandıracak olan aktiflerle tasarruf etmemiz gerektiğini şiddetle tavsiye ediyor. Kredi kartı ve diğer borçlarımızı mümkün olan en son günde ödememizi ve maaşımızı aldığımız zaman öncelikle kendimize para ayırmamız gerektiğini de ekliyor.

Kiyosaki özellikle emlak işinden para kazanmış. Geri kalan parasını da borsa ve tahviller ile değerlendirmiş. Şu anda Hawai’nin en zenginleri arasında. Donald Trumph’la birlikte yazdıkları kitapları ve TV showları var. Başlangıç olarak aşağıdaki videoyu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Published by myparmaksiz

Lecturer in Marketing, Data Scientist, Digital Marketer, Story Teller, AMA PCM®

One thought on “Zengin Baba, Yoksul Baba

  1. kitap hakkındaki düşüncelerim çok olumlu.. umarım bunu gerçekleştirebilirim..kitap işletme dersinde ödev olaraka verildi bize.

Leave a Reply

%d bloggers like this: